C1206C683K4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C683K4RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 68NF 16V X7R 10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.068μF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
KEMET C1206C683K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)