C1206C683JAREC7210
Mfr.Part #
C1206C683JAREC7210
Description
CAP CER 1206 68NF 250V X7R 5%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±5%
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206C683JAREC7210
ESD SMD Comm X7R 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)