C1206C683J1RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C683J1RECAUTO
Description
CAP CER 1206 68NF 100V X7R 5%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C683J1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)