C1206C683G3GEC7800
Mfr.Part #
C1206C683G3GEC7800
Description
CAP CER 1206 68NF 25V C0G 2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.068μF
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±2%
KEMET C1206C683G3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)