C1206C682M2GEC7800
Mfr.Part #
C1206C682M2GEC7800
Description
CAP CER 1206 6.8NF 200V C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL
Applications :
ESD Protection
KEMET C1206C682M2GEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)