C1206C682JCGACAUTO
Mfr.Part #
C1206C682JCGACAUTO
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 1206
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive
Published :
Capacitance :
6800pF
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
500V
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Auto C0G HV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
KEMET C1206C682JCGACAUTO
SMD Auto C0G HV 6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)