C1206C682JAGECAUTO
Mfr.Part #
C1206C682JAGECAUTO
Description
CAP CER 1206 6.8NF 250V C0G 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
6800pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C682JAGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)