C1206C682J5RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C682J5RECAUTO7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 6.8NF 50V X7R 5%
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
KEMET C1206C682J5RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)