C1206C682J5GEC7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C682J5GEC7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 6.8NF 50V C0G 5%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
ESD SMD Comm C0G
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Low ESL
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C1206C682J5GEC7210
ESD SMD Comm C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)