C1206C682J1REC7210
Mfr.Part #
C1206C682J1REC7210
Description
CAP CER 1206 6.8NF 100V X7R 5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6800pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206C682J1REC7210
ESD SMD Comm X7R 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)