C1206C682G5GEC7800
Mfr.Part #
C1206C682G5GEC7800
Description
CAP CER 1206 6.8NF 50V C0G 2%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
KEMET C1206C682G5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)