C1206C681K2GAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C681K2GAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 680PF 200V NP0 1206
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
680pF
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Height :
900μm
Dielectric :
C0G
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
200V
KEMET C1206C681K2GAC7800
680pF Ceramic Capacitor 10% 1206