C1206C560J2GAC7800
Mfr.Part #
C1206C560J2GAC7800
Description
CAP CER 56PF 200V NP0 1206
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Package / Case :
Published :
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
780μm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
C0G
Capacitance :
56pF
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
KEMET C1206C560J2GAC7800
56pF Ceramic Capacitor 5% 1206