C1206C511M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C511M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 510PF 50V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
510pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1206C511M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 510pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)