C1206C474M1REC7210
Mfr.Part #
C1206C474M1REC7210
Description
CAP CER 1206 470NF 100V X7R
Capacitance :
0.47µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Comm X7R
Voltage - Rated :
100V
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
KEMET C1206C474M1REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)