C1206C473K2RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C473K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 47NF 200V X7R 10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
200V
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±10%
KEMET C1206C473K2RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)