C1206C473J5GECAUTO
Mfr.Part #
C1206C473J5GECAUTO
Description
CAP CER 1206 47NF 50V C0G 5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Low ESL
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
50V
KEMET C1206C473J5GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)