C1206C473J2REC7800
Mfr.Part #
C1206C473J2REC7800
Description
CAP CER 1206 47NF 200V X7R 5%
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Applications :
ESD Protection
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
KEMET C1206C473J2REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)