C1206C472M5RECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C472M5RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 50V X7R 20%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive, ESD Protection
KEMET C1206C472M5RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)