C1206C472K1GECAUTO
Mfr.Part #
C1206C472K1GECAUTO
Description
CAP CER 1206 4.7NF 100V C0G
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C1206C472K1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)