C1206C472J5GEC7800
Mfr.Part #
C1206C472J5GEC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 4.7NF 50V C0G 5%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4700pF
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm C0G
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C1206C472J5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)