C1206C472J2REC7210
Mfr.Part #
C1206C472J2REC7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 200V X7R 5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C1206C472J2REC7210
ESD SMD Comm X7R 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)