C1206C471M5HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C471M5HACAUTO
Description
CAP CER 1206 470PF 50V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
470pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
KEMET C1206C471M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 470pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)