C1206C470KBRAC7800
Mfr.Part #
C1206C470KBRAC7800
Description
CAP CER 47PF 630V X7R 1206
Packaging :
Tape and Reel
Depth :
1.6mm
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
X7R
Length :
3.2mm
Capacitance :
47pF
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
650V
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1206C470KBRAC7800
47pF Ceramic Capacitor 10% 1206