C1206C470J5HAC7800
Mfr.Part #
C1206C470J5HAC7800
Description
CAP CER 47PF 50V X8R 1206
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
47pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
KEMET C1206C470J5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 47pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)