C1206C470F3HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C470F3HACAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 47PF 25V ULTRA STAB
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
47pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
880μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206C470F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 47pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)