C1206C470F3HAC7800
Mfr.Part #
C1206C470F3HAC7800
Description
CAP CER 47PF 25V X8R 1206
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
47pF
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1206C470F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 47pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)