C1206C432J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1206C432J1HACAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 4.3NF 100V ULTRA ST
Capacitance :
4300pF
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
880μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Low ESL, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C1206C432J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 4300pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)