C1206C430K5HAC7800
Mfr.Part #
C1206C430K5HAC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 43PF 50V X8R 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
43pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1206C430K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 43pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)