C1206C393M1UAC7800
Mfr.Part #
C1206C393M1UAC7800
Description
CAP CER 0.039UF 100V Z5U 1206
Ceramic Capacitors
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
39nF
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
900μm
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
10°C
Dielectric :
Z5U
Dielectric Material :
Ceramic
Depth :
1.6mm
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
20%
KEMET C1206C393M1UAC7800
39nF Ceramic Capacitor 20% 1206