C1206C392M3HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C392M3HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 25V X8R 1206
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
3900pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
KEMET C1206C392M3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 3900pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)