C1206C390J2GAC7800
Mfr.Part #
C1206C390J2GAC7800
Description
CAP CER 39PF 200V NP0 1206
Capacitance :
39pF
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
780μm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
5%
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Package / Case :
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
KEMET C1206C390J2GAC7800
39pF Ceramic Capacitor 5% 1206