C1206C334M5RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C334M5RECAUTO
Description
CAP CER 1206 330NF 50V X7R 20%
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206C334M5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)