C1206C334KMREC7210
Mfr.Part #
C1206C334KMREC7210
Description
CAP CER 1206 330NF 63V X7R 10%
Capacitance :
0.33μF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C334KMREC7210
ESD SMD Comm X7R 0.33μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)