C1206C334K3REC7210
Mfr.Part #
C1206C334K3REC7210
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 330NF 25V X7R 10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Comm X7R
KEMET C1206C334K3REC7210
ESD SMD Comm X7R 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)