C1206C333K3GECAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C333K3GECAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 33NF 25V C0G 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Capacitance :
0.033µF
KEMET C1206C333K3GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)