C1206C333K1RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C333K1RECAUTO
Description
CAP CER 1206 33NF 100V X7R 10%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1206 (3216 Metric)
KEMET C1206C333K1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)