C1206C333K1GECAUTO7210
Mfr.Part #
C1206C333K1GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 33NF 100V C0G 10%
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1206C333K1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206C333K1GECAUTO7210 Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C1206C333K1GECAUTO7210 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm