C1206C333JMGECAUTO
Mfr.Part #
C1206C333JMGECAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 33NF 63V C0G 5%
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive, ESD Protection
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1206C333JMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)