C1206C333G3GEC7210
Mfr.Part #
C1206C333G3GEC7210
Description
CAP CER 1206 33NF 25V C0G 2%
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.033µF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
KEMET C1206C333G3GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)