C1206C333G1GEC7210
Mfr.Part #
C1206C333G1GEC7210
Description
CAP CER 1206 33NF 100V C0G 2%
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Applications :
ESD Protection
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C333G1GEC7210
ESD SMD Comm C0G 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)