C1206C333F3JAC7800
Mfr.Part #
C1206C333F3JAC7800
Description
CAP CER 0.033UF 25V U2J 1206
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
52 Weeks
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Series :
SMD Comm U2J
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.033µF
Thickness :
889μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
KEMET C1206C333F3JAC7800
SMD Comm U2J 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
C1206C333F3JAC7800 Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1206C333F3JAC7800 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm