C1206C332M4REC7800
Mfr.Part #
C1206C332M4REC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 3.3NF 16V X7R 20%
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C332M4REC7800
ESD SMD Comm X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)