C1206C332M3GEC7800
Mfr.Part #
C1206C332M3GEC7800
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 3.3NF 25V C0G 20%
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3300pF
KEMET C1206C332M3GEC7800
ESD SMD Comm C0G 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)