C1206C332K5RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C332K5RECAUTO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 3.3NF 50V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ESD SMD Auto X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3300pF
KEMET C1206C332K5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)