C1206C332K4RECAUTO7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1206C332K4RECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1206 3.3NF 16V X7R 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive, ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1206C332K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)