C1206C332K3RAC7800
Mfr.Part #
C1206C332K3RAC7800
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
3.3nF
Tolerance :
10%
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Dielectric :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
780μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C1206C332K3RAC7800
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 1206