C1206C332K1GAC7800
Mfr.Part #
C1206C332K1GAC7800
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1206
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Height :
1.1mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
10%
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
3.3nF
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Package / Case :
Published :
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
KEMET C1206C332K1GAC7800
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 1206
C1206C332K1GAC7800 Overview
In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
C1206C332K1GAC7800 Features
with the voltage - Rated DC of 100V