C1206C332JAGEC7800
Mfr.Part #
C1206C332JAGEC7800
Description
CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G 5%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
3300pF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1206C332JAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)