C1206C332J4RECAUTO
Mfr.Part #
C1206C332J4RECAUTO
Description
CAP CER 1206 3.3NF 16V X7R 5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
3300pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1206C332J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)